گوگل در حالی تصمیم گرفته که به تولید پیکسل 4 خاتمه دهد که تنها ۹ ماه از زمان عرضه آن به بازار طول می‌کشد.

چندی پیش بود که غول فناوری از پیکسل 4a رونمایی کرد و حال اخباری به گوش می‌رسد که گوگل در سکوت کامل خبری تولید دو گوشی هوشمند پیکسل 4 و 4ایکس ال را متوقف ساخته است. چنین موضوعی در حالی رخ می‌دهد که محصولات پیشین گوگل حداقل عمری ۱۸ ماهه داشتند؛ اما از عرضه پیکسل ۴ به بازار تنها ۹ ماه مه‌گذرد.

گوگل گفته است که به‌زودی پیکسل ۵ را درکنار مدل ۵ جی پیکسل 4a روانه بازار می‌کند؛ اما باید گفت که سرنوشت تلخ سری پیکسل ۴ می‌تواند تأثیر بسیار بدی روی انتخاب کاربران برای خرید محصول تازه معرفی‌شده‌ی گوگل بگذارد. مقامات گوگل در پاسخ به رسانه تک‌کرانچ گفته‌اند که فروشگاه‌های فیزیکی و دیجیتالی گوگل موفق به فروش کامل دستگاه‌های پیکسل ۴ و ۴ ایکس ال موجود در انبارها شده‌اند:

برای کسانی که علاقه‌مند به خرید پیکسل ۴ یا ۴ ایکس ال هستند، امکان تهیه‌ی آن‌ها از خرده‌فروشان همچنان میسر است و تا زمانی‌که موجودی انبارهای خرده‌فروشان به اتمام برسد، امکان خرید آن‌ها را خواهند داشت. پیکسل ۴ و ۴ ایکس ال نیز مانند دیگر نسخه‌های سری پیکسل، آپدیت‌های جدید نرم‌افزاری را دریافت خواهند کرد و حداقل تا سه سال پس از عرضه اولین مدل از سری پیکسل ۴ به بازار ایالات متحده، پچ‌های امنیتی را دریافت خواهند کرد.

با وجود اینکه استقبال خوبی از پیکسل 4 شد؛ اما وجود برخی مشکلات ازجمله عمر کم باتری و همچنین رقبایی با سخت افزار به‌مراتب بهتر باعث شدند که موفقیت سری پیکسل ۴ به‌شدت تحت تأثیر قرار بگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروش لوازم کامپیوتری

کامپیوتر پارس